[ zpět ]  [ 2002/2003 ]

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::2004/2005::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

   


L
etošní Vyžle sice nebyla tak  početná díky absenci části Votročický bandy a dovolenkujícím se Píchačům či SNB, ale byla nejvýživnější co pamatuju. Těm co přijeli patří každopádně dík a to nejen za návštěvu a dary, ale především za hmotnou či manuální výpomoc při zajištění celé akce a v neposlední řadě za pomoc s úklidem.

   Turnaj v Haki-saku proběhl - jak vidno z fotek- opět s maximálním nasazením všech hráčů, překvapením však bylo smíšené družstvo Radek-Jana, které jako černý kůň atakovalo bez milosti první místo a zaslouženě si tak odnesli kromě medailí a diplomů též každý svůj nový analogový fotoaparát Kodak. Radek všem poraženým a nám ne-plejerům alespoň večer zpříjemnil hrou v hudební nástroj a to vlastní kytaru, když nás bouřka a přívalový déšť zahnal po šesté hodině pod stany a plachty, odkud jsme už bohužel nevylezli. V rámci Haki-sakového turnaje ohromil Medvěd spoluhráče,
ale nejen ty, svou slavnostní róbou večerních šatů, které korunoval velmi veselým kloboučkem. Ondru např. ohromil tak, že … viz. autentické foto.

    Vypil se sud Plzně 12°a sud Starouše 12°. Při narážení Starouše vznikly menší problémy díky nimž se do odstranění prakticky zastavil na Vyžlofce na čas život. Soused František dorazil až v podvečer a to ve stavu už tak nameteném, že sotva stál na nohou a po pár dalších kouskách nám téměř zbořil stan. Ostatní se chytli taky pěkně ale naštěstí se letos nikdo nechtěl prát.(Nechápu proč minulej rok Foler tak vyváděl když jsme ho spícího v jeho vlastním přívěsu odvezli na přilehlý kukučičný pole, když se to všem ostatním tak líbilo :-)

    Večer už jen velmi málo odvážných tančilo, ovšem šlo to těžko neboť nám k tanci a poslechu hrál sám prasák Záviš. Škoda je že díky povětrnostním podmínkám nedošlo na promítání připravený presentace "ZIMA 2004/05", nad jehož přípravou strávil Medvěd několik bezesných nocí. Nevyužili jsme tedy ani výborné promítací plátno zapůjcený od Malináče ani dvě náhradní prostěradla to zas od Kejdy.

    Kuřata se snědly všechny, zbylo pár buřtů, vokurky a jeden malej soudek, kerej se vodkutálel zpátky do Votročic. No a kromě toho, že se nás nasbíranými lesními houbovými plody snažil otrávit náhodný kolemjdoucí se již nic zvláštního nestalo. Ztratily se haki-saki, které se následně našly u Táty instruktora zachráněné v autě, ztratil se poutač, který asi odnesl vítr (poslední zpráva je že se coby papírovej rozpustil při celonočním slejváku) a Čenda i letos hledal svou už předloni  ztracenou pumpičku. Vytopený stan byl jeden totálně (Radek-Jana), jeden částečně (Stoupíci) , my spali v suchu neb dobrý stan jsme s Benem vybrali a zbytek nocoval v autech.

    Čili i přes nepřízeň počasí, která trvala téměř až do našeho odjezdu se Vyžle opět vydařila, všem se snad líbila a ještě jednou díky.

fotky a video Vyžlovka 2005

Vaše Prezidentová Ála

 

  17.1. 2005 Poškozenej Alík - za poškozenýho Alíka napsal Medvěd

 

Tak se nám poškodil Alík. Vlastně se nepoškodil, ale byl poškozen. Stalo se to v pondělí ve Vítkovicích při poslední jízdě a Alík byl už dole pod sjezdovkou a chtěl se odepnout když se zezadu přiřítil šílenej plaňkař a nebrzdící sestřelil nic netušícího Alíka a zlomil jí pravou ruku těsně nad zápěstím. Nebyl to hezkej pohled a chudáka alíka jsem hned naložil a odvez na chirurgii do Jilemnice. Tady je pár foteček který jsem coby pohotovej a drzej fotograf stačil udělat v nemocnici.

klepni

Alíkovo video z Vítkovic   chvilku před poškozením   velikost 1.06MB  formát .wmv

..až bude Alík moct, tak vám to nejspíš popíše sama ve svým sloupku a dopíše jak že to bylo na toho silvestra......protentokrát zdraví Medvěd

 

 15.1. 2005 VÁNOCE a SILVESTR  díl 5


ČTVRTEK 30.12.04

   Po bouřlivé noci jsme byli trochu unavenější, ale přesto plný chuti sporovat. Kromě mě teda. Já se ten den pokoušela dát trochu dohromady. Bolelo mě fšechno možný, a dalo by se to rozhejbat, až na tu kyčli. Tak sem doma udržovala teplorodinného krbu. Tudíž nemám žádné veselé historky ze svahu, ale všichni se vrátili v pořádku a pěkně vyhladovělý, z čehož se dá usuzovat, že se na kopci ve Vítkovicích neflákali. Večer ovšem nastal naprosto zásadní a zlomový okamžik naší klubové historie v ježdění na prkně. Koks s sebou přivezl historické dlouhé tzv. jednošpičkové prkno  s DVOJÍM VÁZÁNÍM. Ano, viz. foto a video - dva lidi na jednom prkně. Vázání mělo větší a menší háček. Jednak nemělo paty, což není ideální, ale co se dá dělat a jednak nebylo vždy ve všech částech zcela funkční, což už jako problém vypadalo. Tak se tedy Koksík, Medvěd, Fík a Kejda pustili do úprav. Postupně zmizelo vázání z prkna, přibyl Benův starej Liguid a ješte další a postupně se všechna vázání rozpadala na menší a menší kousky, ubývala hladina piva, stoupala hladina alkoholu v krvi, na zemi přibývalo rázné nářadí  a v tu chvíli přišla na skupinu PAT a MAT krize. Po přiměřené přestávce a zasvěcené konzultaci jak na to, se pustili znovu do práce. Zanedlouho se na prkně objevilo dvojité vázání a na tváři mužského osazenstva vítězný úsměv. Kejda se přímo tlemil, ale to bylo možná daný tím, že jako jedinej se zkoušky ohněm resp. sněhem neměl zúčastnit. Prchal totiž raději zpět ráno do rachoty.  Úspěch bylo nutné zapít a touto poctou byl jednomyslně zvolen Pepik Jirák. Kluci umluvili brtra, aby je tam vodvez.  Asi za hodinu byli zpátky, protože dostali jedno pivo (někteří zvládli prý až tři) a byli vyhozeni, neb se prý zavírá. Tak jsme ještě pohovořili a šli nabrat síly na další den.

a to už byl Silvestr.........

 

  14.1. 2005 VÁNOCE a SILVESTR  díl 4


 STŘEDA 29.12.04

    Trochu nakrklý z předchozího Špičáku, hned ráno jsme mrkli na net a rozhodli se prubnout Aldrov ve Vítkovicích, což je kousek před Mísečkama. Je tam stejná čtyřsedačka s náběhovým kobercem a přitom menší fronty, dobrý parkování a hlavně levnější permice i lepčí sjezdovka. Sïce kratší, zato však oboustranná a pěkně široká, s možností pěkný cesty mimo vyznačenou trať přes lesy a potoky.  Měli jsme tam spicha s rodinkou Čenduových. Mužská část sportovala (pláně běžkové a posléze sjezdové), ženská dělala catering. Zájezdu se zůčastnila i skupinka z ČB. Zvláštní mi akorát připadá, že potomci zavilého propagátora prkna jezdí jako nižší forma na dvou prkýnkách a navíc s hůlkama !? Hmmmmhmmm. Bylo nádherně a my s Benem jsme si to krásně užili a učili se novejm kouskům. Teda hlavně já, páč Prezident už samozřejmě umí skoro fšechno. Báječný ježdění sem zakončila (naštěstí až 30min před koncem) pořádným břiknutím do bambeřice, naraženou kostrčí (to mě teda už krká) a jak jsem posléze zjistila i poškozenou kyčlí. Ale stejně to stálo za to :) Po dohodě s vyhládlou skupinkou rodiny Č. jsme vyrazili na pořádnej gábl do naší oblíbené zájezdní hospůdku v Dolní Sytový. Dycky se tam cestou z Míseček pořádně zasytíme. Po krmi už jsme to mastili domů, abychom vyhlíželi silvestrovské osadníky a to Petru a Pavla Koksíkovic a Evu a Tomáše Fíkovic. Dorazili, asi dvě hodiny se dokrmovali (Fíkovic rodina porazila dokonce prase :)) a potom už padaly karty, jela sedma a ubývalo lahváčků. Někdy v průběhu večera jsme se telefonickým mostem spojili s Kejdou, jak to vypadá s jeho příjezdem. Tvrdil, že je mu fajn, byl snad zrovna (možná i s babou) někde ve vinárně a že dorazí ráno. Po deseti minutách ten nervák volal zpátky, že natáčí klikovku a vyráží. Do dvou hodin tam byl. pusu vod ucha k uchu a pak sme šli fšichni spát tuším asi v půl třetí ráno.

a to už byl Silvestr.........

 

  10.1. 2005 VÁNOCE a SILVESTR  díl 3


ÚTERÝ
  28.12.04

   Ráno dorazil k nám na základnu velkej a menší velkej Béďa. Po poradě vyrazili jako předvoj do Rejdic, odkud od nich přišla zpráva o naprosté neprůstřelnosti sjezdovky, vleku i parkování. Takže jsme společně došli ke konsensu, že se sejdem zase na Špičáku. Tam nás málem položilo zjištění, že fronta je tam tak dlouhá, jak dyby byly jízdy zadarmo a že to vypadá v průměru tak na dvě jízdy za hodinu. Nastal tedy snowboardistův úkrok stranou – tedy vykročení s prknem vzhůru za účelem postavení džampíku na trénování skoků. Vyrazili B+B a my s Benem se šli obout. Proběhli chrániče, rukavice, kulichy, boty akorát, dyš sem se začla schánět po prkně, Benův zsinalý výraz mě nenechal dlouho na pochybách, že se mi moje prkno zapomnělo naložit. Bylo tak pěkně připravený, že nakonec zaostalo na chalupě.  Fakt. Nekecám. Byla jsem tedy donucená strávit v nevhodném obutí tři hodiny na svahu jako nádeník na stavění skokánku, kterej ale potom pochválili a vocenili snb džampeři, co loupali 540-ku jako prd. Stavba dokonalého skokánku měla i své stinné stránky a to v narůstající popularitě. Zatímco s většinou borďáku se dalo dohodnout, před plaňkařema sem musela stavbu chránit vlastním tělem a vot nabubřelejch  Šajsků si vyslechnout nejednu sprostou poznámku. I přesto, že jim větší Béďa plynulou němčinou slušně vysvětlil, ať si postaví vlastní, byli drzý, nevychovaný a zralý na pár po čumesu. Nebyli jsme ovšem sami, kdo s nimi měl potíže. Skokanský den se nakonec podepsal na větším Béďovi poškozením zad, menšímu Béďovi zahojená ruka vydržela, já měla namožený ruce z uplácávání hrany a zmrzlý nohy a Ben se klasiky unavil. Kdo tento den přežil bez úhony byla ČB skupina, která přijela na parkoviště, vystoupila, sedla do auta a jela zase oklikou domů.

Jé, jak jsme si pak po perném dni vychutnali chutnou stravu, kde jinde než u Polmanů v držkovské zatáčce!

.......středa 28.12.04. někdy ve čtvrtek...

 

  5.1. 2005 VÁNOCE a SILVESTR  díl 2


PONDĚLÍ
  27.12.04

   Jelikož po obhlídce místních sjezdovek jako Drškoff, Plavy, Alšovice, Líšný bylo zjištěno, že po hlíně se jezdit nedá, vyrazili jsme směr Tanvald a to sice na Špičák. Maj tam novou štyrsedačku s nástupním pojízdným kobercem. Lidí hafo, sjelo se to z celého vokolí, permice za 300,-vot jedný do čtyř a v horní třetině v tom nejužším pásu jedna ledová plotna vedle druhý. Aspoň že parkoviště je velký a zdarma. No najezdili sme co se dalo a večer sme si za vodměnu skočili na pořádnej gábl k Polmanům do Drškova. Tam jsme se ještě společně nasmáli několika humorným příhodám z jízdy lanovkou – jak se tam nahoře dost lidí pěkně vysypalo a nebo jak si jedem s plaňkařema a nahoře Ben povídá: „ Tak můžem zvedat?“ (to jakože asi to zábradlí, jak se tam vopíraj nohy né) a plaňkařka na to: „Jó jasně.“ Tak zaberem, zaberem víc, eště víc, výstup se blíží a vona ta nižší forma měla furt pláně pěkně položený na tom zábradlíčku a vůbec se je nevobtěžovala sundat. Na naše upozornění vykulila voči a říká a-há.

Večer jsme našli na chalupě již ubytovanou Budějickou skupinu. Zašli sme k nim večer na pokec a dohodnout outerní organizaci. Neprozřetelně sme s sebou vzali i naší novou stolní hru Karkasóóón, co nám přines Ježuch a dali se do špílu i s těma nejmenšíma budějovickejma vakomyšma. Jak se v dalších dnech ukázalo, tato hra vzbudila vášeň bez rozdílu věku, pohlaví, náboženství a sexuální orientace. I Taťkovi instruktorovi rostou z dětí pěkný game-holici

.......úterý 28.12.04 do konce tejdne

 

  3.1. 2005 VÁNOCE a SILVESTR  díl 1


tak jak že to bylo vo těch vánocích a silvestru

NEDĚLE  26.12.04

na Boží hod jsme ještě navštívili svíčkovou  u našich, Beník si dal večerní hokejovej špíl f Berouně no a na Štěpána (tudíž v neděli 26týho) krátce po vobědě jsme vyrazili s klukama (teda jako s našim králíčkem Karloušem a gvineáčem Boříkem) a s upečeným krůtím stehnem vstříc horám a sněhu. Díky důkladnému zateplení, které proběhlo v létě a přijatelným teplotám nezamrzla voda (jupí) a díky přípravě dřeva a komína se nám podařilo hnedlinko zatopit (jupí). Čili jsme kluky (jelikož maj kožíšky) nechali s jedním plusovým stupněm Celsiovým na chalupě a my prchli do tepla do Těpeř. Dali sme si jako vždy nějakej ten páreček, naloženej hermelínek a pár kousků. Já si ještě v dobré víře objednala svařáka, očekávající svařené víno lahodně okořeněné. Bylo mi přineseno ohřáté vínko v mikrovlnce a dva cukříky. No i tak sem ho tam kopla. Celu dobu jsme od vedlejšího stolu poslouchali zasvěcené vánočné komentáře místních hlav rodin a celá debata u nich vyvrcholila sporem ohledně stromku, esli umělej nebo živej. Evidentně na vesnici, kde maj les za prdelí panuje móda stromků umělejch, páč přece: “ … nebudu chodit po lese dvě hodiny jak kretén a hledat stromek, dyš mi stejně vopadá. “. „ Já to taky kur-- nedělám kvůli sobě, ale kvůlivá těm dětem, aby měli to zasr----- kouzlo vánoc … „. „ Těm je jedno pod čim najdou dárky, klidně pod břízou, hlavně aby byly drahý a bylo jich dost“…. Výsledkem této lidové moudrosti samorostů z hor bylo resumé, že kdo má stromek umělý je ču---- a kdo živý je pí--. Nebo navopak. My doma máme teda živou borovičku, jak bylo patrno z fotečky. Měří přes dva metry, stála nás 23.12.2004 v 19,30hodin  149,-Kaček v Hornbachu a po mírnejch úpravách a přesunu větví je moc pěkná. J

.......pokračování co nevidět.....

 

  15.10. 2004  VAKOMYŠI
 
  Takže tady je ta historka jak jsme drzou vakomyš lapiti chtěli....................
Zjistili jsme, že v našem pokojíku je myš. Vzbudila nás dost po půlnoci dupáním. Nejdřív jsme si mysleli že je to Karel nebo Bořek(pro neznalí věci jsou posledně jmenovaní naši věrní hlodavci z nichž jeden a to Karel má svobodnej pohyb, páč je starší), ale když jsme značně nakrklí rozsvítili a chtěli Karla uklidit, zjistili jsme, že Karel ani Bóřa v tom nejedou a že to musí bejt v tom případě jedině VAKOMYŠ!!! Okamžitě se v Benovi ozval loveckej pud a začal organizovat dopadení nepřízpůsobivýho neplatiče, hladovýho sqotera.

Drzou Vakomyš sme společně (a s příslušným vybavením na majznutí po čumáku – tedy plastovou lopatkou a gumovou pantoflí) naháněli po chalupě mezi 1-4 hodinou ranní, ale nakonec se i přes veškerou naší snahu podařilo pouze zahnat VAKOMYŠ do roury u země původně sloužící jako větrání a tam jsme jí nemoci jinak aspoň utěsnili a to přesně nadimenzovaným plastovým kbelíčkem o hmotnosti nesporně vyšší než byla předpokládaná myší (původní dotěsnění roličkou toaletního papíru se ukázalo jako nevhodné,
páč - a to se všeobecně ví - má uprostřed díru)

   O jejím dalším osudu není již nic známo neb roura je dlouhá a klikatá (podle dostupné projektové dokumentace vyúsťuje o patro níž a tak brtrovi možná spadne časem do kamen) (a nebo na hlavu).
Hned ráno jsme VAKOMYŠÍM zrušili interhotelové vybavení a to všelijaké sušenky, piškoty a těstoviny.
Zůstaly jen konzervy a chutný kousci jsou zavřený v nový skříňce (dárek od rodičů) pěkně za sklem 1,5m nad zemí. Při odjezdu jsme ještě políčili past s chlebem a čekali, co se stane ……….

   Minulý víkend jsme odjeli do Bzí na kontrolu. Myši byly chycený na suchej chleba dokonce dvě, čímž jsme se přesvědčili, že ostatní jídlo je již trezorově uzavřeno. Když už jsme si začínali myslet, jak jsme to těm VAKOMYŠÍM nandali, vobjevila se vedle televize jedna drzá těsně před odjezdem !!!
Přežila na - u televize zapomenutým - čokoládovým mikuláši, byť s prošlou záruční lhůtou.
Chtěli jsme jí lapit – postavili jsme hradbu z dostupného vybavení a naháněli vetřelce směrem k Benovi, aby jí omráčil (lopatkou z ocelového plechu a přiměřeně dlouhou rukojetí původně modré barvy). Selhal však náš Karel. Nechal toho hajzla proběhnout skulinkou někam do kouta, ke dřezu. Nepropadáme však skepsi – čokoláda došla, nalíčili jsme chleba a uvidíme ……….. (pro ochránce zvířat musím dodat, že chleba to byl tmavý, celozrnný, takže myslíme na její zdraví). Aby myškám nebylo smutno, zakoupili jsme jim rozhlasový bateriový příjmač s jedinou vysokofrekkvenčně naladěnou stanicí. Je to takovej nářez,
že brtra to vyhnalo i z přízemka a co teda taková malá děsně roztomilá myška .... (?)
 
   Kromě nahánění hlodavců jsme samozřejmě i zvelebovali naše zimní sídlo a to např: zateplování vodyovodních trubek, oprava komína,
naskládání dříví ke kamnům ………….. (něco nám z balkonu ukrad asi Křemílek, nicméně dalších pár pytlů nám přislíbil náš taťka J )


PS stejně se divim, že ty myši nebydlej u Křemena – říkal, že chalupu celou loňskou zimu vytápěl –
omylem si sepnul wafky mobilem joo ta technika ……………………


PPS Beník byl f tejdnu zkontrolovat základnu a říkal, že viděl na zápraží dva maličký sbalený baťůžky :)
 

 

    28. 9. 2004  ZÁŘIJOVÉ VÍKENDY

 ......po skončení prázdnin se téměř okamžitě rozeběhly přípravy na novou snouborďáckou sezonu a tak se už zase postupně začnou objevovat krátký zprávy, co je Nového
   Nejdříf je třeba připomenout letní brigádu na drenáži podél zadní stěny základny, který se zúčastnili všichni kovaný bordeři. Dále je třeba zmínit sponzorský dary. Stojí za připomínku dodané vybavení rodinou Volínkovic a to : mikrovlnka, vysavač, stolek pod TV, nádobí, utěrky …… a to se nějaký talíře eště čekaj vod naší mamky a dyš se k tomu připočte zprovozněná, umytá, vybavená kuchyňka s pomalo varnou konvicí, jednovařičem, zásobou čají, kafí, nealko i alko (vč. šampusu) je vidět, že jsme na sezonu a návaly zájezdů kompletně připravený (počty pulitrů, sklenic, příborů a hrnků tomu vodpovídaj)
    Dřevo zbylo nějaký vod loňska a možná eště nějakej ten pytel vyfasujem vot našeho taťky. Blbý je, že nám spadnul komín. Na vopravě se už sice pracuje, ale začali jsme s Medvědem uvažovat vo novej kamnech a pořádným komínu, po nějakejch pěknejch krbovkách už pokukujem, ale uvidíme, esli schrastíme dost piňauzí.
    Taky přibyla další ložná plocha vedle sedačky skládající se ze třech matrací a štafle na patýrko již nahradily krásný nový na míru vot truhláře udělaný schůdky jak vidíte – nezahálíme a snažíme se dělat maximum pro vaší všeobecnou pohodu po vysilujích výkonech na kopci – v koupelně např, přibyli pro sklerotiky erární ručníky, šampony na hlavu i na tělo … a nahoře na chodbičce zpříjemňuje posezení nově položený koberec no jak říkám – 1. patro je už na vás maximálně připraveno taky nám pěkně přibývaj trofeje do naše muzea – naposledy krásný starý práskačky vod Fíka – čímž se mu samozřejmě děkuje a zároveň se vyzývají ostatní k prohlídce svých půd esli by se něco pěkného nenašlo, co by nám fšem zpříjemnilo posezení u kamen vo tom jak sme na chalup honili drzou vakomyš napíšu příště – takže se těšte

.............konec léta............

  16.-18.4.04  10.LETOŠNÍ VÍKENDOVÉ BORDĚNÍ NA PRADĚDU- ZÁVĚREČNÉ


   Zakončení sezony v podobě výletu na Praděd se nakonec zúčastnili: skupina A- Medvědi+Kejda, skupina B – Fíci+PL (plaňkař) Kuchařů, skupina C – ČB (České Budějovice). Celkem teda vosum lidí a jeden plaňkař. Cesta probíhala následovně: 17,30 odjezd Jircháře. Za pár minut Roztyly a asi za hodinu Jesenice. Stáli sme přes hodinu v zácpě těhlech pár kilometrů. Dyž sme se konečně rozjeli a vydechli, tak sme během kilometru spadli do druhý kolony.

klepni na náhled
EXCELENTNÍ UBYTOVÁNÍ v 1.patře

Prezidentské apartmá a večerní schůze za účelem zhodnocení dne a naplánování nadcházejícího včera.

Celkem slušná výkrmna pod sjezdovkou.

PUPEK...pupek...pupíček

Chycenej Béňa v době placení.

Kejdovi se před odchodem podařilo ulovit pěknější ze servírek.

  Zvláštní bylo, že se na silnici nic neopravovalo. Naštěstí už to nebylo tak hrozný a konečně jsme se rozjeli. Na asi 70km nabíráme Kejdu a připojujou se Fíkové + PL. Asi na 95km vyzvedáváme vod kafíčka ČB pod vedením taťky instruktora. Podle počtu zavazadel a plné střechy to vypadalo, že jedou nejmíň na tejden. A vyrážíme ve střídajícím se pořadí  vozů A, B, a C směrem na Brno. Cestou přišel SMS-kou 1x požadavek  -cituji- na chcaní, tak sme zastavili u pumpy. Od tohoto místa si již někteří mysleli, že už jsme od cíle vzdáleni pouze pár zanedbatelných km. Později si jeden účastník po další hodině jízdy stěžoval na bolesti paty vod plynu, měl vykulený oči, jak nás sledoval, aby se neztratil, ptal se kdy už tam budem a téměř na každý zastávce nervózně vytáhnul jedno cigáro. Nebudu ho jmenovat. Jedinej kuřák byl Fík. Ještě těsně před Brnem nás chytla taková průtrž mračen, že se dalo jet tak max. kolem 60km/hod a to nám vydrželo přes hodinu. Navíc už byla pěkná tma. Díky těmto velmi náročným podmínkám a starému atlasu se nám jako vůdčímu vozidlu podařilo 1x blbě najet v Brně na správnej směr a museli jsme točit. To bylo kecůůůůůůůů. V podstatě to ale byla kontrola, esli se za náma drží celá kolona. Už z nich totiž byly vidět jenom světýlka. Z Brna jsme to razili na Olomouc. Cestou se nám zbytek vozů ztratil, protože stavěl bez upozornění u pumpy. Tak jsme je zato trochu pozlobili na kruháčku (kruhovém objezdu), který jsme si párkrát vobkroužili. Přišlo nám to ftipné. Psychicky to nevydrželo neustále reptající vozidlo C, které nakonec zmateně z okruhu sjelo zase zpátky a vyrazilo na Prahu. Nebojte, nenechali jsme je ve štychu a za železničním přejezdem jsme na ně počkali a telefonicky je navedli zase zpět. Potom jsme vyrazili k Šumperku. Tam jsme dorazili až kolem desátý a přes stále stoupající kopce vyrazili do Rýmařova. A tam sme byli v pytli. Potřebovali jsme odbočit do hor, do naší cílové Karlovy studánky. Bohužel jsme nenašli žádnou ceduli a poté co jsme vyzkoušeli odbočku na jediné značené křižovatce, dojeli jsme někam do statku. Někteří jedinci už to trochu hůř snášeli. Na druhý pokus jsme se překvapivě trefili a vyrazili černou nocí do hlubokých lesů, kde nebylo radno zastavovat. V jedenáct jsme s úlevou dorazili do lázní a našli to správně parkoviště, kde jsme měli spicha s majitelkou penzionu. Jelikož jsme tam byli první a čekali v potemnělých lázní na zcela opuštěném parkovišti za vytí vlků téměř dvě minuty než přijela, stále stejní jedinci se nám již téměř psychicky hroutili. Nakonec fše dopadlo báječně a ubytování bylo nad očekávání super. Nově vybavený penzion, kde jsme byli sami. Každý pokoj kompletně vybavený kuchyňský kout (vč. lednice), TV, koupelna se sprchou a WC. Vo ježdění se toho moct psát nemusí, fše proběhlo s úsměvem a v pohodě. Co stojí za zmínku je náš sobotní výlet do jediné hospůdky v okruhu několika (desítek) kilometrů. S postupujícím večerem se nám podařilo zabrat velkej stůl a po jídle a několika rundách byli fšichni velmi, ale opravdu velmi veselí a družní. Následuje v několika větách popis atmosféry a cesty domů. (tady si jistě počte se zájmem i můj Medvěd baribálkovitý, protože si nic nepamatuje). Takže: Pl skončila za trikem kostka ledu. Ve chvíli, kdy se jí snažil dostat ven, byla mu z druhé strany zákeřně vsypána  za triko na záda Medvědem celá „ledová“ sklenička. Trochu ho to překvapilo, vykulil vočička a začal se kroutit jak břišní tanečnice svádějící šejka a za všeobecného veselí začaly cinkat kostky ledu vo podlahu. S blížící se zavírací dobou (22,00 – noční klid) přibývalo připíjení a ťukání si sklínkama ve stoje, několikrát se „zahopovalo“ a ke slovu se dostali oblíbené písně jako: „sokolíci“, „dyž sem šel z hub“, úvodní sloka „už koníček pááááádíííí……“ ……….. Díky bližšímu (později i tělesnému) kontaktu, který navázal Kejda s jednou ze servírek, jsme mohli zůstat i po zavíračce. Kejda si toho prej taky moc nepamatuje. Ten se asi podiví, až uvidí za čas fotky a tak za dva roky brtrovo vídeo. Cestou z hospody jsme to vzali opět zkratkou přes les. Velmi obtížná cesta. Po mým vedením jsme však lesem prošli sice ouplně poslepu, přesto bez větší úhony. Poškozená sem byla nakonec málem jenom já. Vláčela jsem si totiž svýho chycenýho Medvídka, kterej cestou zakopával vo kořeny a nakonec spad do jámy. Při jeho pádu a následném zvedání mi málem zlomil ruku, páč se mě odmítal pustit. (no, vono to nakonec bylo lepčí). Jeho fšak nejvíc mrzelo, že mu (jak později zjistil)  vypadlo při nehodě z kapsy jedno ze dvou piv. Jednalo se lahvovou Plzínku, kteroužto jsme v několika vydáních nakoupili na cestu ještě u holek v hospodě. Ještě než jsme v neděli jeli domů, šel jí do lesa hledat. Nenašel. Asi jí čmajzli srnky. A nebo že by jelen ?!?! Tak sme se aspoň stavili vokoštovat f altánku místní léčivý prameny a vyrazili směr Praha, tentokrát přes Hradec. Cesta sice kratší, ale děsná. No a na závěr pikantní historka: Plaňkař Kuchař si (asi schválně, aby si už moh konečně taky koupit prkno a stát se člověkem) nechal v kyvadlovým autobusu přezkáče. Potom se mu to ale rozleželo v hlavě a ještě je tam honem jeli hledat. Naneštěstí našli, nikdo je nechtěl ani ukrást. No a to je pro tentokrát nejen tečka za tím naším příběhem, ale taky za celou letošní sezónou. Na léto chystáme ve Bzí brigádičku,tak si vyžehlete montérky :).

   

  27.-30.3.04  9.LETOŠNÍ DÉLEVÍKENDOVÉ BORDĚNÍ - SLUNEČNÉ


   Krátký přehled našeho (Medvěd a já) prodlouženého víkendu, potažmo dovolené je zde: Měli jsme se tak báječně, že je mi o tom skoro trapný psát. Hubičky máme vopálený jak vod móře a sme vysmátý jak veverky :-) Na chalupu jsme přijeli v sobotu ráno, popadli výbavičku a šupem na Mísečky, za velkým a eště větším Bédou. Cestou jsme si pěkně koupili potraviny k okamžitému zakrmení a až do Vítkovic jsme trochu s obavou míjeli holé pláně, ale od Vítkovic s každým přibývajícím výškovým metrem přibývalo zasněžených plání.  Na spodním parkovišti jsme ignorovali ceduli s nápisem “obsazeno“ a pokračovali vzhůru. Cestou jsme potkávali už souvislé řady parkujících wagenů, a tak jsme lehce znervozněli, ale – nač stahovat kalhoty, dyž brod je ještě daleko … že. Nahoře jsme zaplatili 60,-Kč a našli si pěkné Místečko kousek vod  kassy. Cena permic byla odo tohoto víkendu následující: (čtenář nechť si laskavě připomene minulý článek z Rejdic ) : celodenní 250,- a vodpůlední (12,00-16,30) za 170,- Kč a-ha!  Pomy, kotvy, čtyřsedačka! My jsme tam jezdili pravidelně tak mezi 12,15-13,00 hod.  No a než dojdem ke kase, už nám prchající plaňkaři nabízí dva kousky tiketek bratru dohromady za 250,- vočí. Tak sme to vzali. Cestou nahoru jsme auta s pláněma na střeše počítali a bylo jich dost, vyhnala je z hor totiž mlha. Přesunuli jsme se přibližovákem k Bedřichům, párkrát si skočili (ve snowparku – čítající jeden skokánek a jednu homoli) a vyjeli sme na Medvědín. Fronty pod sedačkou byli přiměřený, a vzhledem k tomu, že jí pustili na plný koule (takže nahoře museli fest přibržďovat) tak jsme moc dlouho nečekali. Matematickým propočtem dle vložených údajů jsme do šli ke kapacitě odvozu 4 pípli / 7vteřin. Prostě to bagrovali bez skurpulí. Rozdíl teplot na koncových stanicí byl kolem 10 stupňů pana Celsiuse a kromě mlhy byla taková zima, že velkej větší Béďa jezdil v čepici. Fakticky. Poté, co jsme si zajezdili tak, že nás v závěru už sotva nesly nohy, jsme se na parkovišti rozloučili s B+B a vyrazili k chaloupce zpět. Cestou jsme se pěkně nadlábli masitou stravou tak, že jsme se nemohli skoro hýbat.
   Další dny se opakují jak hřib hřibovi: 8,00-9,00 budíček, někdy i ty zuby, dyž byl čas, snídaně, pěkně si polebedit na rozkládacím gaučíku  u TV, (máme novej krásnej TV stolek vod Volínků , taky od nich máme kromě vlnky i vysavač, takže je naše horní patro už zcela soběstačné :), já se musela učit anglinu a  mezi 11,00-12,00 byl odjezd. Cestou v Brodě ještě koupit sváču na cestu a směr Mísečky. Zaparkovat (už bylo pěkně volno a v pondělí a úterý nebyl na kopci skoro nikdo), oblíct, nechat si vnutit permici vod plankařů za 50,- Kč (cenu nastavili naši oblíbení Pšonci) a šupem ke kotvičce. Akorát f outerek sme si museli koupit permici v kasse, von na tom kopci fakt už nikdo nebyl. Taky ve všední den nejezdily vůbec pomy a kotvy jezdily ouplně prázdný a jenom proto, aby nás vytáhly nahoru na Medvědín k sedačce. Jo a na kopci sme si to pěkně loupali a vopalovali si hubičky. Před koncem asi čtvrtku po čtvrtý sme se spustili zpět k autu, sotva stojícící na nohou a vyrazili přes Vítkovice domů. Samozřejmě s jídelní zastávkou v Sytový a nebo v Brodě. Ještě šup do večerky pro dortíky ke snídani a honem pod spršku a f osum u TV.  Do desíti sme byli tuhý. Fuj, eště tedˇ je mi šoufl, jak sme se měli krásně. Bejt tohle závěr sezony, tak sem spokojená jak tendle – jak Karel, dyž dostal Boříka. Stejnej scénář včetně zakrmení a pivka samozřejmě proběhl i v outerek, takže po spršce a zabalení  jsem musela řídit do Prahy já. Cestou nás na Nuseláku potkal defekt v podobě vynucené výměny levého předního kola na našem voze, ale jinak už se nic zvláštního nestalo. V devět už seděl Medvěd u Bubnů. A to je přátelé taková pěkná tečka za tím  naším příběhem.

 

  20.-21.3.04  8.LETOŠNÍ VÍKENDOVÉ BORDĚNÍ - VELMI VLHKÉ AŽ MOKRÉ


Zprávu o uplynulém víkendu nemohu začít jinak než slovy klasika: „Tento způsob konce sezóny, zdá se mi býti poněkud nešťastným“. Pro nás, citlivější povahy s duší poetickou bych to řekla ještě jemněji: „CELEJ VEJKEND CHCALO A CHCALO“ . V pátek v noci jsme se ještě s Medvědem zaskočili nadlábnout do Těpěř a úsměvem na rtech usínali, byť jsme ten den v okolí základny neviděli už skoro žádnej sníh.  V sedum hodin ráno nás probudilo jaro …….. Dešťový kapajzny bušily pěstma do našeho Veluxu a odmítaly přestat. Zkusili jsme vodevřít vokno a pustit jich pár dovnitř, páč jsme je chtěli prozkoumat esli se mezi nima nenajde i ňáka vločka. Místo vloček nám tam málem vlítlo pár tokajících ptáků, který řvali jak pominutý a asi hledali soukromí neboť na ně evidentně lezlo jaro. Nedali jsme se odradit a vyrazili za Kejdou, Ondrou, Fíkama a Béďama do Rejdic. Čekali tam na nás s votrávenejma vobličejema, na který měli plný právo, protože Rejdičtí si asi řekli, že je sice už po sezóně a všude jinde se zlevnili permice na polovic, ale u nich v sobotu nebyly žádný fronty a tak usoudili, že toho najezdíme 2x tolik a tudíž ceny nechali na svým. Polovic bylo akorát tak sněhu. Držel se zuby nehty celej tejden ve 20° stupňovým vedru a vydržel, ale neustálý déšť ho dostal. No a jelikož bylo jedenáct a vodpolední permice platila až vod jedný (ježiši kriste, aspoň ten čas mohli přece posunout, nééé) , sebrali sme prkna a šli pěšky nahoru. Nakrklý. Pak eště víc nakrklý a v půlce kopce sme už byli nasr…. Apropos – permice sice podle nich platila až do pěti, ale sedačka jezdila jenom do čtyř ……. fakt ……..Měli sme aspoň zdarma kulturně-sportovní program, protože tam vzduchem lítala vyšší forma plaňkařů – tzv. skoro-Valentové. TakyZleva: Béďa ml., Ondra, Ála, vykukuje Čenda, zády je Fík vedle něj je Kejda  a na konci ouplně v pravo je Fíková  --KLIKNI-- přijel Čendua s pláněma, ale ten kupodivu vzduchem nelítal. No tak sme si párkrát skočili na  takovým pěkným větším džampíku (mám z toho nataženejch těch pár svalů vo kterejch vím) a v jednu sme si šli koupit (každej za 190,-Kč)  permici
(klepni na náhled) .za deset minut se zatáhlo. Za dvacet minut začlo pršet. Za třicet minut  padla mlha. A ve dvě už lilo jako z konve a vidět bylo tak na 15metrů. Vyhnalo nás to do hospody, aspoň měli V hospodě v Rejdicích  --KLIKNI-- gulášovku. Na sjezdovce zvostal jenom jeden pípl. Velkej menší Béďa. A na velkýho většího Béďu nezbyla polífka. Ve tři přestalo skoro pršet, ale mlha zůstala. Do Prahy odjeli B+B, a Ondra. Na chalupu vyrazil Kejda. My s Medvědem jsme si ještě párkrát sjeli mlhou dolů a mokrou sedačkou nahoru a pak vyrazili napřed k Polmanům, kam za půl hoďky dorazili i Fíkové s Čenduou. Tam sme se pěkně, ale opravdu pěkně zakrmili a vosušili.  já - teprve u hlavního jídlaAlík se krmí v Držkově  "U Polmanů"    --KLIKNI--, eště mě čeká jahodovej pohár s tučnou šlehačkou. Cestou jsme omrkli Zásadu – moc nadějně se ale netvářila. Večer sprška, sedma (jak jinak), potom Američan nebo postel – dle stupně vyčerpání. Ráno skalní jedinci pod Medvědovým vedením vyrazili optimisticky na Zásadu. Za necelou hodinku byl Medvěd zpátky, sotva se vlekl, hubičku měl protaženou až ke kolenům, vočička smutný …………………. Zásada skončila.

A tak zatímco Přemek prkenná Podlaha velí zahrádkářům lopaty do rukou a hurá na zahradu porejpat se v hlíně, já velím prkno na nohy a honem si eště namlít a přidat pár modřin na
Mísečkách !!!!!!  

PS: Kejda se jel podívat na Zásadu taky, ovšem pouze v džínách a odtamtud je to prý do Prahy nejkartší cesta přes Skuhrov...:)  Jak dlouho mu asi trvala 90-ti minutová jízda do Prahy? Ráno se vyvoněl ..............  

 

  13.-14.3.04  7.LETOŠNÍ VÍKENDOVÉ BORDĚNÍ


…. tak jsme o víkendu v Držkově vypili poslední pivo, snědli poslední párky a dorazili tatranky, Tímto nám letošní držkovská sezóna končí. Bylo takový teplo, že sem si musela sundat mikinu a vyndat vnitřní rukavice z rukavic. Béďa se svou svlíknutou bundou nebyl ničim zvláštnim, páč tak jezdí vod ledna. S Dejvidem jsme pozdě odpoledne zhodnotili situaci na svahu záporně (byli jsme mokrý na žmach, těžkej sníh a už to moc nejezdilo) a šli s Kejdou na čaj a pivo. Slavnostně se s náma rozloučil Čílovic Laďa a počítám, že tam po nás zbyde tak do června  skokánek.

Na Zásadě postavili novou hospodu a zvětšili parkoviště tím, že vyšoupli stranou tu cvičnou loučku.

Taky sme to byli omrknout v Lišným a příští sníh to tam prubnem. Má parametry Zásady, akorát je to o krapet prudší o krapet delší a nejde tam moc parkovat. Jo a zastřešenej bufet je v ceně.

O vejkendu se nikdo zvlášť nepoškodil, modřiny nepočítám. Nedělní podvečer jsme po krátkém šlofíku strávili u kompíku u nás s Beďama a podle telefonickýho hot-lajnu seděl u svého PC i Kejda.

… tak příště na Mísečkách ....................

jo a v sobotu sme se večer v Držkově u Polmanů tak s Benem a Kejdou přežrali, že sme se nemohli hejbat :)

  

  6.3.04  6.LETOŠNÍ VÍKENDOVÉ BORDĚNÍ


nazdárek, hřibové, tak sem tu zas. Prodleva v psaní vznikla mým poškozením, nikoliv nedostatkem událostí. Byla sem ale nakrklá na moje poškozený tělo, že sem ani nepsala, co jsem se doslechla. Minulej vejkend, resp. sobotu sem si ale krásně fšechno vynahradila: V Držkové bylo nádherně. Sice trochu zmrzlo, ale sluníčko. Závodní dráha zvostala z minula naprosto nepoškozená a tak jsme si my, Medvědi a družstvo našeho táty instruktora pěkně zajezdili, zaskákali , něco nafotili a samozřejmostí v odpoledních hodinách byl páreček. Laďa Čílovic, hned jak spatřil Medvěda, jal se mu třást pravicí a bratr se pod vlekem už taky choval jako doma. Čili se dá říct, že kdo v sobotu nebyl, připravil se so o bordění kvality 1A a připálenou hubičku vod sluníčka. páček

 

  23.1.04  3.LETOŠNÍ VÍKENDOVÉ BORDĚNÍ ... část čtvrtá - pátek večer


Ten večer se Ben s Ondrou a Kejdou rozhodli vyrazit k Pepikovi do Huntířova na pár kousků Zlatopramenu. Já avizovala už od Prahy, že tuto návštěvu vynechávám a moje natlučené tělo se taky zrovna nehrnulo do noční vycházky ve dvacetistupňovém razu přes kopec do smradlavý studený hospody. Sice chvíli protestovali, že nemaj čtvrtýho do sedmy, ale zase nebyli proti, abych zatím topila v kamnech :). Sedmu s nima nakonec hrál sám hospodskej Pepík Jiráků. Největším překvapením ovšem bylo, když popisovali proměnu hospody: sice to bylo ještě ve veselém stavu s hladinkou piva v krvi, ale prý : čisté nové záclony, obložený strop, a především (to ocení hlavně ženy) - nové vykachlíkované splachovací hajzlíky s tekoucí vodou !!!! Kluci byli teda prý jenom u nich na mušlích, ale snad proběhla i rekonstrukce na dámách :)

   

  23.1.04  3.LETOŠNÍ VÍKENDOVÉ BORDĚNÍ ... část třetí - ještě pátek


technická: měli studený párky, zato však výbornej punč a v pátek dopoledne bylo parkoviště nádherně volný. Cestou nahoru sedačkou došlo ještě k jedné humorné historce: byla to poslední cesta, než jsem si nabila. Donutila jsem Bena, aby vytáhl z kapsy foťák, co nám půjčil náš táta, aby vyfotil nějaké to panoráma. Jenže při vytahování z kapsy se otevřel zásobník na baterky (je pravda, že to zajištění nemaj zrovna vychytaný do terénu) a všech pět baterek se z několika metrů vysypalo dolů na sníh (eště, že zrovna nikdo nejel). Kejda s Ondrou, který jeli zrovna za náma to označili za kobercový nálet :). Baterky to byly ty nabíjecí a jednu jsme nenašli, takže je stále pohřešovaná.

  23.1.04  3.LETOŠNÍ VÍKENDOVÉ BORDĚNÍ ... část druhá - pátek 


V pátek ráno vyrazili jako první nedočkavci v čele s Kejdou kolem osmé (i když původně avizovali 7,30). Jeli rovnou do Rejdic, kde se při -20°C převlékli do snouborďáckýho. Naše čtyřčlenná rodina si nejprve vyzvedla fotografický přístroj, nakoupila, dala sprchu (potud tedy pouze já) a potom jsme se společně nabaštili. V deset k nám přijel Ondra, zavěsil se za nás se svým zeleným ďáblem a vyrazili jsme na sever. Naše skupina (nazývejme jí pracovně skupinou "A") jela pohodovým tempem se zastávkou v Příšovicích do Bzí. Zde jsme našli chalupu zavalenou sněhem, ale vevnitř bylo kupodivu tepleji než venku. Zatopili jsme se, převlékli a chystali se již jedním společným vozem k odjezdu. Již asi popátý nám volal Kejda, tentokrát však nikoliv s dotazem, kde jsme ale vysmátej jako sluníčko, že nemáme pospíchat, protože Rejdickým zamrzl v té zimě agregát a sedačka přestala jezdit. Vysmátej byl proto, že to byla závada na 45minut a on zrovna tou dobou seděl dole v hospodě. Plaňkaři, co zůstali sedět na sedačkách se holt kochali panorámatama. Snouborďáků tam bylo taky dost - nejmíň 1/3. Od minule dodělali další kovový konstrukce - takový začátečnický a tudíž jsem je s odvahou vozkoušela i já. Avizovaný prašan byl poctivě urolbován, takže bylo sluníčko, mráz a jeden z nejtvrdších terénů.. Prašan se ale válel všude kolem, mimo sjezdovku. Urolbovaný sníh a moje ego se staly příčinou pátečního neštěstí. Poté, co jsem se nepoškodila na žádným záludným úseku, se mi kousla hrana (panebože !) na nevinným nájezdu na tučnější skokánek. Šla sem po zádech, a nebejt mýho prdelního Burtona, vezou mě dolu na saních. Asi minutu jsme ležela a nemohouce se zvednout, měla jsem dost času zopakovat si fšechny dostupný nadávky a přemejšlet, proč mi můj muž nejde pomoct. Naštěstí se mě zželelo Kejdovi a přijel mi podat pomocnou ruku. Ještě proběhlo pár pokusů o jízdu, ale velmi neúspěšných a velmi, velmi bolestivých. A tím jsem na týden až 14dní skončila s ježděním. 

Co se ale ještě v pátek přihodilo a proč se mi i tak na horách líbilo? Dočtete se příště......

 

  23.-25.1.04  3.LETOŠNÍ VÍKENDOVÉ BORDĚNÍ ... část první - úvodní


..... well, what´s about last weekend?
     Prodloužený weekend se nakonec místo sportovního vyžití na maxximum stal víkendem spíše společenským. O to více byl však nabitý nevšedními událostmi a více či méně vzrušujícími zážitky. Události vám budu servírovat postupně a v bodech, abych se vyhnula románovému pojetí s někdy až perverzní zápletkou. Byly chvíle, kdy někdo z nás politoval, že nemá po ruce fotografický přístroj, ovšem v tutéž chvíli (a to je zvláštní :) ) někdo jiný většinou za tuto skutečnost děkoval bohu. Heslem víkendu se stala již legendární věta : „No, bude vo čem psát.“  Chybějících fotografií je asi přece jenom škoda, páč některé zážitky se dají slovy popsat jenom těžko a některým se téměř nedá ani uvěřit. Na závěr této reklamní kampaně na tento-víkendový článek musím říct, že mi bylo slovně vyhrožováno, abych některé události zamlčela ………. 

 

  18.1.04  2.LETOŠNÍ VÍKENDOVÉ BORDĚNÍ


tihle neodolali neděli na sněhu: Prezidentovi s Oldou, Béďa 2x, Táta instruktor s družstvem. Celkem to bylo 9 píplů.

krátké shrnutí: bez front, dostatek sněhu - ovšem fest namrzlýho, skokánek na svém obvyklém místě, přes poledne sluníčko - a tudíž velkej Béďa pouze v triku, na čas vyhozenej vlek (gdo to byl nechť se tu přizná sám :) ); celkem bezva ježdění, nikdo se výrazně nepoškodil; párků, piva i tatranek dost. Láďovi Čílovi jsme se předběžně nahlásili i na další vejkend ( nezapomeňte, že v pátek sou Rejdice). Jo a v Držkově se už nekupuje celodenní a odpolední permice, ale nově hodinová - cena: 30,-Kč/hod. Celodenní by vyšla dráž než dřív, ale jinak je to možná výhodnější, dá se přijet kdykoliv a např. koupit si pár hodin dopol. a potom zas až třeba odpoledne a navíc nedělaj tlaky a prodaj třeba i hodinu a půl. Dále obec věnovala na rozvoj cestovního ruch 1 digi-foťák, takže Láďa Čílovic brousil po horách a dělal nový fotky na jejich net, takže se asi dočkáme nějakých změn. My jsme také něco natočili i nafotili, tak se něco časem objeví na stránkách a něco se smahne na CD.

PS: Teď je pondělí ráno a já se můžu celkem bezbolestně hejbat všema směrama :) (kromě naraženej zad)

 

  9-11.1.04  1.LETOŠNÍ VÍKENDOVÉ BORDĚNÍ


  Účastníci zájezdu dle umístění ve vozech: Koksíci+Kejda, Prezidentovi s Ondrou, Kájinem a Boříkem+soudek, Koudelkovic+Šinfy, Táta instruktor s družstvem.

Jako první dorazili na chalupu Koksíci s Kejdou a zatopili (budiž jim dík), během dne přisvištěl Táta s Adamem, sbalili Lenku Boudovic a vyrazili na svah taky. První skupina si užívala prý v prázdných Rejdicích a Péťa zde potvrdila svou roli zkušebního jezdce, když jako první prubla přejezd přes takovou šílenou skejťáckou kovovou kci. Koksovi s Kejdou bylo trapně a tak se vydali za ní, ale v sobotu už je následoval pouze Prezident, neboť u ostatních zvítězil pud sebezáchovy. Večer v pátek jsme na chalupu dorazili my a hned za náma Koudˇasovi se Šinfim. Narazil se soudek, chalupa byla už pěkně vytopená, akorát byla furt zamrzlá voda :( . Večer jsme fšichni pěkně pospolu poseděli u kamen, soudek se chladil na balkoně, vyprávěly se veselé historky, mastila "sedma" .... prostě po-ho-da. Jako první odpadl Šinfík a odnesl to (kluk jeden ušatá) pěknou fotkou do našeho deníčku - viz. foto. My ostatní jsme se postupně rozspustili kolem třetí. V sobotu dopoledne jsme ještě pěkně poseděli, pohovořili, naplánovali a s úderem poledne vyrazila kolona do Rejdic. Tam nebylo téměř kde zaparkovat, ale nakonec jsme se fšichni sešli. Po sjezdovce se pohybovala spousta známých tváří, ale také stovky vostatních, takže i s předbíháním jsme si ve frontě postáli. Podmínky nebyly nic moc - sněžilo a byla mlha, ale zase bylo dost sněhu, takže jsme si zajezdili slušně. Cestou zpět jsme se sešli v Držkově u Polmanů na gáblík. Táta instruktor dorazil později, nebotˇ ho cestou v zatáčce říznul ňákej teréňák. Večer se příliš nelišil od pátečního, kromě toho, že už konečně tekla voda a dokonce i teplá a dokonce jsme se o ní fšichni podělili! Karty se mastily s mnohem větší urputností a jako první tentokrát únavou odpadl Prezident a hned byl také příslušně potrestán - viz. další foto. V neděli dopoledne odjeli Koudelkovic, neboť toho asi Lucka měla dost a přidal se k nim i Šinfi, protože od tohoto úterý chodí s Fičníkem Koudym pravidelně do posilovny :) (tak aby se neunavil:)). My jsme vyrazili do Držkova, kde byl pro nás ze soboty od Beďovic rodinky připravený pěkný džampík. Držkovský vlek zvládli fšichni začátečníci, tak už zbývá jenom Lucka. Jinak na ježdění byl sníh dost těžkej jak do něj napršelo, takže sme byli fšichni přiměřeně dobitý . Po promítnutí videa a fotek na chalupě jsme se rozprchli domů. Nám hned za Turnovem usnul v autě Kája s Bořkem i Ondra a fšichni se probudili až před Prahou v koloně. A to je taková pěkná tečka za tím naším víkendem.

PS: Teď je středa a já se můžu konečně bezbolestně hejbat všema směrama :)

 

  4.1.04  další chlap v naší rodině  díl desátý - o zviřátkách


... tak jsme s Karlem (to jako já Ála) prohráli boj o dalšího člena naší povedené rodinky (to jako prezidentovic :) Když jsme v sobotu jeli Kájinovi koupit novou, lepší, větší a tudíž luxusnější klícku na kterou dostal penízky pod stromeček, tak se hlava rodiny odmítla z obchodu hnout bez jednoho morčáka (prej aby měl Kája kamaráda).  Jeden tam bydlel přímo u třech králíčků - tudíž byl už votrkanej a tak sme si ho teda nechali zabalit :) Jmenuje se Bořek (pro přátele Bořík) a jeho první foto vidíte. Je trochu vykulenej, páč je čerstvě vysypanej z přenosný bedýnky.

Bydlej tedˇ spolu s Kájinem a už se přetahujou čumákama vo misku s jídlem. Vypadá to teda, že vo víkendu jedem na chalupu ve čtyřech :) .........................

[ k Ále ]  [ 2002/2003 ]  [ 2002/2003 ]