[Úvod]          [Fotky]          [Video]          [Archiv]           [S.c.Bzí]            [vzkazy]                                       poslední aktualizace sobota, 05. 11. 2022


[
zpět ]  [ 2004 - 2005 ]

2002/2003

 

  3.11.03  PŘED-KOLAUDACE prezidentské kanceláře  díl devátý - ještě speciálnější

SHRNUTÍ A PODĚKOVÁNÍ 

Medvědovic rodinka děkuje fšem za spoluúčast na před-kolaudačním řízení (oceňuji ty, kteří dokonce riskovali zhoršení svého tělesného stavu :) – viz. Dejvid či Koudelkovic) a především za obdržené dary. Něco z darů už bohužel není, neb se vypilo, něco nám asi vydrží – teda aspoň doufám, že ten kaktus neuschne (je to nyní jediná rostlina v našem rozlehlém apartmá :) ). Rodinu Malináčovic snad potěší, že část jednoho z jejich darů je již v hajzlu (doslova) :)))))

Ztráty zůstaly pouze u jedné sklínky (jedna teda ještě přibyla při úklidu :( ) a u rozlitého kafe, což celkem zvládl ďáblík na skvrny a naše AEG pračka. Citelnou, ovšem předpokládanou a již netrpělivě dlouho očekávanou ztrátu utrpěla naše litrová lahvinka Bacardi gold :). Doufáme, že jste dorazili domů v pohodě a to vč. starýho vožungra Ladi. My jsme si celý víkend pěkně prolebedili a dojídali zbytky, páč jako jedlíci jste se teda moc nepředvedli ! Medvěd byl fakt kupodivu s Pípou v sobotu ráno na tom hokeji !!! A jelikož se u nás zatím jednalo o předkolaudaci, je logické, že časem bude ještě KOLAUDACE a tudíž jedinci jako plačící Doudys, Sláva a jim podobné budou mít ještě min. jednu šanci k oficiální návštěvě našeho doupěte. Velký brtr (táta instruktor) počítám vykoná obchůzku opět separé pěkně v předvečer :)). Celkový počet návštěvníků jsme nakonec spočítali na 20,5 (ta půlka je Beďovic zteklej psík, kerej neustále zlobil našeho Káju a ten byl přiměřeně ještě celej víkend nakrklej). Doma nám zbyly pouze naše boty (zaplať pánbů) a jedna mikina, ke které se ještě v noci přihlásil Volinek.

Tak se mějte pěkně hyenky a těším se napříště    Vaše Medvědova Ála :))))))))))))))))

 

  27.10.03  PŘED-KOLAUDACE prezidentské kanceláře  díl osmý - speciální:

DNE 31.ŘÍJENCE 2003, TEDY V PÁTEK, PRAVDĚPODOBNĚ OD 18,00 UŽ ZIMNÍHO ČASU SE KONÁ

PŘED-KOLAUDACE PREZIDENTSKÉ KANCELÁŘE

ZVANÍ JSOU SNOUBORĎÁCI, PÍCHAČI A VOSTATNÍ KOUSCI CO MÁME RÁDI (tak ste se snad fšichni našli)

Zdůrazňuji, že se nejedná o kolaudaci v pravém slova smyslu, ale hlavně o svlažení Vašich vyschlých dásní, kterými jsme byli poslední měsíce, týdny, dny a hodiny atakováni. Z toho vyplývá, že se bude hlavně pít (hlavně neblít !) a k jídlu bude jenom něco malého, abyste měli co do volátka. Jídlo si tudíž s sebou brát nemusíte, ale raději se doma trochu najezte :) Stejně tak si s sebou nemusíte brát pití, skleničky, talíře, přezůvky a pod. Vemte si s sebou max. polštář pod Vaše rozmazlené prdelky, ale jestli se Vás sejde hodně, tak stejně budete akorát moct stát :) Naše bytová kapacita se místy k stání blíží myslím kapacitě jednoho busu MHD (ne harmoniky) a to je započítána koupelna vč. sprch. koutu.

TÍMTO VÁS POZVANÉ VYZÝVÁM K ZÁVAZNÝM PŘIHLÁŠKÁM U MĚ ČI MEDVĚDA, AŤ VÁM MŮŽEM ZAREZERVOVAT NEJLEPČÍ MÍSTA A PŘÍSLUŠNÉ ZNAČKY NA PODLAZE. Pro ty gdo se  přihlásí mezi prvními, jsou samozřejmně rezervována místa nejlepčí, tedy u pití.

TAK NAZDÁREK KAŠPÁREK VAŠE (ale teda hlavně Medvědova) ÁLA

 

  12.10.03  Historka druhá - SLEVY   díl sedmý

Nazdárek kašpárek, nejvyšší čas oprášit výbavu !  :) 

Z deníčku staršího data - dílu čtvrtého:    nazdar nerváci, tak sem tady pro obveselení ještě s jednou historkou z nákupu z Easy Rideru: no dyž sem tam byla poprvé kupuvat bundičku, tak sem usmlouvala slevičku víc jak litránek; no a zkušeně při nákupu bundy pro Volínka (jak již bylo řečeno) jsem se na původní cenu ani nekoukala - no a celé to probíhalo asi takhle: : "tak co kluci, tahle cena přece neni konečná" ONI: "no jasně" : "tady máte kalkulačku a zkuste něco nahodit" ONI: "30%procent, to by šlo, né?" : "hele, není to špatný, ale už je to druhá bunda tady vod vás a eště mě tu máte pro ty chrániče a helmu" ONI: (na pokladníka) "dej holkám eště dalších 5% dolu, ať maj na cukrárnu" : úsměv ...... stojíme u pokladny a já zatim vokukuju novej haki-sáček pro mýho Beňulu ....... pokladník: "sakra, těch 35% mi pokladna nevezme, byl bych pod nákupkou; můžu dát jenom 30" :( : "sakra" (hraju si v ruce s vybraným haki-sakem)  /  k pokladně přichází zbytek osazenstva z krámku, tak jim povídám: "hele kluci, prej nejde ta další 5-% slevička, tak zůstanem jenom u těch 30% a já si k tomu vezmu tenhle haki-sak, ne ?" ( :)))))) ) ONI: TAK JO :)))) pokladník nevěřícně kouká, dostává pokyn aby nákup zapsal do účetnictví jako "bunda (30%sleva) a dárek" já haki-sak už nepouštím z ruky, Volínová, která celou dobu stála f koutku (myslim, že se za mě trochu styděla) a vysmátý vodcházíme z krámku.

No ale - VOVOVOVO TOM TO JE .........

 

  6.10.03  PRVNÍ LETOŠNÍ SNÍH   díl šestý

UŽ JE TO TADY, UŽ JE TO TADY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) 

Z deníčku dne šestého říjence:    co naplat, dnes bez veselých, více-či-méně pravdivých historek, neboť dnešní zprávou dne je: VÍKENDOVÁ SNĚHOVÁ NADÍLKÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

 

  2.10.03  Historka první - VÁNOČNÍ DÁREK  díl pátý

Teplota klesá, dny se zkracujou zima se blíížííííííííí :) 

Z deníčku, pod čarou:    ... tak jak to bylo s tím dárkem pod pařez? No Předsedová Volínová koupila svýmu Olinkovi za dobré chování k vánocům tu bundu. Jenže povídám jí: "hele Haníku, přece ta bunda nebude zbytečně zahálet ve skříni, dyž jí Volin potřebuje na sněhu?"                                  H: "no nevim, nóó" A: "nedělej houbu" ( :) ) H: "a gdy mu jí mám teda dát? A: rozumná řeč-pomyslim si "no s první vločkou, na první zájezd, na zahájení sezony přece!" H: "uvidíme ..." ....... o několik hodin později u Volinků doma: Olin si to štráduje po pokoji v právě darované bundičce, votvírá vokno, zkouší zateplení bundy a odolnost povětrnostním podmínkám, leze pod sprchu, aby vyzkoušel vodní sloupec a nespí v ní jenom proto, že je mu teplo :))))))

 

  29.9.03  NO JO, NÁKUPY POKRAČUJOU  díl čtvrtý

Už se to nedá zastavit, zejtra už je říííjen :) 

Z deníčku, dne dalšího září:    ... a co se dělo dál? Nakrklo mě, že já nic nemám a tak sem si šla pěkně samostatně projít snouborďácký vobchůdky (Snoubordel, "69", Easy Ridera a tak dál). Posledně jmenovaný je podle mě nejprofesionálnější, páč tam maj kromě komplet voblečení i komplet chrániče. S klukama sem tam už jedna ruka a sou přístupný slevičkám (no, asi poznali prezidentovou, i dyž sem tam byla inkognýto :)) Chcete podrobnosti? Tady sou ve zkratce: tak nakonec jsem si vybrala to nejlepčejší a to je bunda vod mýho oblíbence taťky Burtona. Na jeho kalhoty nedám dopustit, páč se výborně osvědčily a tak sem nelitovala peňauzů a šla do toho (ovšem samo po konzultaci s mužem :))) No a jak říkám, slevička byla - jedna tisícikorunka mě nemusela opustit. Barva bundy? Letos na svahu hledejte Prezidentovic vypečený párek v šedomodrém! Moc nám to sluší a asi se s váma vo tu radost zatím alespoň fotem podělíme :) Eště mám další historky, ale nevím, nevím, abyste to stihli překousnout ... No dobrá, dobrá... Volínková-předsedová, ač letos sama na svah nemůže, podporuje plně svého muže a tak se rozhodla, že předseda přece nemůže zvostat pozadu a že dostane k vánocům taky, taky, taky novou bundičku. Vzala si na nákup vodborníka - to jako mě a vyrazily jsme kam jinam - no na IPP do ÝZY RAJDRU. Jenže na velikého Volína tam moc velký výběr neměli a už sme byli skorem na vodchodu, dyž sme se dali do řeči s obsluhou. No a zpod pultíku byl prostě vytaženej Burtóón v tmavě šedé, vel. XL, kerej tam v podstatě na nás čekal. Volínová přeměřila důležitý parametry (jako délka rukávů a obvod přes pupendos), prohlásila, že Volinek je VELMI hodný a tudíž že si tento extra-štýček zaslouží :)), zvlášť poté, co sem samo prohlásila, že cena na etiketě jistě není konečná a že se s ní dá jistě pracovat :) Dalo - 30% down :) No co mám dělat :))) 

K nákupu se váže ještě další veselá historka, ale tu fakt zase příště ....

Jo a jak to že tady píšu veřejně a votevřeně vo dárku k vánocům? No tak na vysvětlení si taky počkejte. Nechám si to na příště - vy hyeny :)))))

 

 

  18.9.03  JEŠTĚ NÁKUPY   díl třetí:

A už je sezona zas vo krůček blíž :) 

Z deníčku, dne 18.září:    ... a jak to bylo dál? Ondra vykoupil celej vobchod (asi už to snoubordění vzal vážně) a voblík se od krku až k prstů na nohách a na rukách. Dokonce sehnal extra-štíčkový rukavice; každá je jiná - levou se utíraj brejle a pravou nudle, na ja, je to tak :) No a Medvěd chtěl bundu - tu si teda vybral hned a nechtěl jí půjčit už ani panu pokladníkovi, aby jí namarkoval :))) Poté co zjistil jaký má Vondra pěkný botky, zalily se vočička slzička a chtěl taky, taky, taky. No a jako správná žena jsem mu tam jedny větší našla. Ale netěště se, jeho historický Bááártny nejdou do půjčovny, ale rovnou do můzea :) Ptáte se co já? Stála jsem zkormoušená f koutku, páč na mojí urostlou postavu neměli nic :( (

A proč už je mi zase do smíchu? Sledujte naše stránky .......

 

 

  15.9.03  NÁKUPY   díl druhý

tak se nám ta sezona zas vo kousek přiblížila :) 

Z deníčku, dne 18.září:    Den začal jako každý jiný a pokračoval tak do doby, než mi přišla zpráva, že se toho dne odpoledne vyráží na nákupy. Prezidentovi pod velením Ondry ( jemuž už se v kapse strachy kroutila kreditka) vyrazili kousek za Kotvu do Benediktské ulice do zvláštního krámku. Je to krámek jako každý jiný, skoro horší, páč ze SNB vybavení zas toho tolik nemaj, ale v tento den se stal neodolatelným. VŠECHNO TOTIŽ BYLO ZA POLOVIC. Ondra potřeboval komplet výbavu a my s Medvědem, jak je již všeobecně známo sháníme nové pěkné super bundičky. 

a jak to všechno dopadlo? sledujte naše stránky ....

 

  1.9.03  PŘEDPŘÍPRAVA   díl první

Tak se nám ta sezona zase pomalu blíží … :)

Letos začínáme posledním vejkendem v září oteplovací brigádou: bude se likvidovat zásobárna dřeva našeho taťky a transport zpracované suroviny proběhne ještě v sobotu na základnu do Bzí, kde se pěkně předpřipraví nejlépe rovnou ke kamnům. Při našich toulkách po stavebninách se lačně s Medvědem poohlížíme po nějakým krbu a závistivým očkem pokukujem po vystavenejch kouskách, ale náš rozestavěný byteček (Prezidentská kancelář) nám zatím nedovoluje žádné větší investice, takže letos nás zatím budou hřát ještě Petry (myslím tím naše osvědčená kamna, vy si myslete co chcete).

Bonus: letos vás na chalupě opět překvapíme něčím novým a tím je funkční kuchyň vč. vybavení v našem 1.patře a možná i několik židlí.

 

Záznam z víkendu 13-16.02.2003

Je pondělí večer (teprve) a už podávám zprávu z uplynulého prodlouženého víkendu.

Zahájili jsme ho ve čtvrtek večer u Američana ve složení: (zaznamenáno dle příjezdů) plaňkař Radek s kytarou a se Zuzkou, Prezidentovi i s Karlem (jak jinak; ten ale zatím na chalupě přikládal) a s Magdou, Slundovi (Martin s antibiotiky a s Luckou) a přivezli Kejdu, a jako poslední přežraný Koksík se Šinfíkem. Takže suma sumárum – základních deset  kousků. Vydrželi jsme posedět do dvou a kolem třetí sme konečně zalezli pod peřinu či spacák, prostě pod co se dalo.

V pátek nám to nedalo a prubli jsme Rejdice. S frontami to docela šlo, párečky byly malý, počasí nádhera - dokonalá „modroha“ téměř bez mráčku. Nesměli se k nám hlásit  Radek se Zuzkou a Lucka, neb reprezentovali nižší vývojový druh, tzn. – no, vy víte. Kejda opět po roce hupsnul na prkno a svou jízdou a nedočkavostí na skoky zahanbil i letité jezdce a Slunda, který asi po loňské zkoušce taky chytil slinu, páč si vypůjčené prkno též připoutal na nožky a už ho z něj nikdo nesundal J. Jo-samo, že sme to tam brali přes „Účko“, jenže už nebylo tak pěkně vypracovaný jako minule.
Večer silnější kusy opět zaskočili k sousedům přes ulici na pár kousků a my – slabší jedinci nabírali spánkem síly na sobotu, což se nám velmi vyplatilo. Po půlnoci nás však budili chycený vokurky, který zvonili jak protržený, ačkoliv s sebou měli klíče.

V sobotu se konala velká výprava do Držkova, kde Béďa postavil ve čtvrtek na brigádě skokánek a v sobotu ho již vod rána s malym Beďou pěkně vošetřoval. Na zpevnění hrany padlo několik litrů pramenité vody dole z potoka. Kolem poledne dorazil též fičník Kouďas. Naše silné družstvo (označme ho písmene A) procvičovalo standardní sestavu bez prodlev a odpočinku: vlek, hnízdo, skokánek (JEŠTĚ JEDNOU POCHVALA PRO BÉĎOVCE) a díky báječným prachový podmínkám skok přes cestu (zasvěcení ví), no a závěrečný sjezd. Ostatní odpadlíci – plaňkaři a Magda se Šinfim okupovali boudu a dělali nadstandardní outratu na pivu a párkách. Tipuju, že padlo i pár tatranek.

No a jelikož šla většina večer ještě na diskotéku do Těpeř okouknout místní roštěnky a vrátila se až ráno a zbytek byl totálně dobitej odjíždělo se v neděli vyjímečně už po úklidu mezi 12-14hod. Pokud se vrátím ještě k příchodům tančící skupiny – tak to probíhalo asi takhle: 3.30 zvonící Zuzka, 4.00 Medvěd (naštěstí s klíčema) a krutých 5.00 zbytek stáda s písní na rtech a prstem na zvonku. Prevíti zvonili tak, že by vzbudili i mrtvou bábu ve sklepě, a jedinej, kdo v poklidu chrupal byl Medvěd. Ještě asi na další půl hodinu se utábořili nahoře v křeslech a společně si notovali: … a fičník vačnatej, a fičník vačnatej, a fičník vačnatej, a fičník vačnatej… Potom jsem buď usnula, nebo přestali J Fotky z neděle z desáté ráno již zpracovává Beník, t.č. stále Prezident.

 Na závěr bych ráda vyslovila tyto speciální pochvaly a uznání:
- Beďovi za přípravu
- Kejdovi za „180“ (Šinfi si jí taky jednou skočil, aby mu nebylo odebráno triko a moc plakal, že se nedochoval obrazový záznam, pouze očitá svědectví přítomných účastníků)
- Slundovi za odvahu a zkušenou jízdu na vleku
- No sebe musím pochválit (samo, když už to píšu), že jsem díky báječným podmínkám jumpovala na skokanu vč. „chytky“ a jednou, dvakrát, 3x, 4x 5x ano – 6x jsem si hupsla v Držkově přes cestu
- Koudymu a mně za obveselení na vleku: Koudy 2x – jednou skolil plaňkařu věku jeho babičky a místo toho, aby jí pomohl na nohy se smál až slzel (stejně jako vedle stojící Medvěd) , takže byl v podstatě trochu lítostivý. Druhý pěkný kousek se mu povedl hned nato cestou nahoru , kdy se během kochání začal najednou válet pod pomou a brousit nosem drážku. Asi to nebylo schválně, neb se úporně snažil postavit na nohy a když už to skoro vyšlo, fláknul s sebou definitivně a musel čekat na další spoj. Můj kousek se odehrál hned při nástupu, kdy – nevím jak se to povedlo - jsem letěla  úvodní známý hups po hlavě a prknem jsem málem skalpovala svému Medvědovi kulicha, který si tam za mnou prostě stál ve frontě, nic zlého netuše. 

 

A na ouplnej závěr vás neošidim o zprávy:

První je z domova – z Rejdic:
Cituji amplion u vleku: „SNOUBORĎÁCI POZOR! SLEVY AŽ 40% ………….................................................................... NA LYŽE !!!“ to přehnali a za trest si tam už nekoupíme párek.

A druhá je ze zahraničí – aktuelně z Ameriky:
Americký voják byl odsouzen na 30 let za znásilnění ………………………Jihokorejce. V rozsudku bylo uvedeno, že se dopustil nepřiměřeného chování, omezování osobní svobody          aaa                                               sodomie ?!  

No a vo vo vo tom to je.  :)


ZÁSADA OPEN

 Letošní závody dopadly fiaskem. Díky nedostatku sněhu se  přesunul z Držkova na Zásadu. Nemám jí zrovna v oblibě, ale informace jsou přesto zaručeně pravdivé a nezkreslené.Díky masivní neúčati pražských se závodů v podstatě zůčastnil Medvěd, Henky, Džonua a Béďa. Přesto, že byl ve Bzí přítomen táta instruktor, hodil tuto akci naprosto za hlavu.

          Stručně a konkretně:

Podmínky:
ledové plotny
tradiční fronta na vleku
skokánek do výše mých ramenou (ani při mé pidivýšce 164cm to není zrovna málo)
Sobota:
Místní v čele Henky+Džonua+Petra, Medvěd+já, Béďa+Martin (ten se díky náročným podmínkám ani nesklouzl)
Večer polévání jazýčku u Američana a hra v karty
Neděle:
Totéž, ale bez Beďovců, zato s ozvučením
To jsme se ale s Medvědem zdrželi jenom krátce a potom jsme se přesunuli na novou báječnou sjezdovku nad Olešnici do Rejdic, kde na nás čekal táta instruktor se svým sportovním družstvem čítajícím dva družstevníky (Boudovic Lenku a budějovického Adama)
Popis:
Původní poma ,Dvousedačka, v létě převezená z Harrachova, Malé fronty (snad to aspoň chvilku vydrží),Pěkná sjezdovka,Málo místa na parkování, Občerstvovací stanice, Permice 13-16hod/140,-Kč
A HLAVNĚ U-RAMPA !!! JE TO SUPER A JE TO SUPER.
Krásně jsme si zajezdili a v současné době je to má nejoblíbenější sjezdovka. No, chlapí uvidíte tendle víkend. A to nám ještě pěkně sněží. Takže víkend se nakonec pěkně vyvedl a potom už se nic zvláštního nestalo.

Jo a na sedačce se musí jezdit s prknem na nohách, jinak jste považováni za pěší, a ty v zimě na sedačku nesměj. Takže když se vám podaří zout pár plaňkařů, tak je areál celý váš.

Páček Ála


Tak jsem tady konečně zase s novýma zprávama.

Sice už jsou trochu vyčpělý a jsem s nima třetí v pořadí, ale další úhel pohledu na Silvestr nikomu neuškodí. Navíc jsem ve Bzí strávila nejvíc času ze všech. Stalo se toho víc, mám v tom trošku hokej, takže  v bodech:

Na základnu jsme dorazili v pondělí 23.1.2002 v podvečer. Bylo to super: zamrzlá voda, v chalupě asi –5°C, těsně po našem příjezdu vypnuli přímotopy, a kamna nešly roztopit, páč v komíně bylo zasněžíno a zamrzlo. Co nám bylo platných 6 pytlů dřeva, které jsme si rámci přípravy pořezali s Medvědem. Asi po hodině chytly kamna a do místnosti se nám posléze komínem vyřitil proud vody z roztátýho sněhu. Za další hoďku rozmrzla voda v přízemí, za další i u nás v patře, zapnuli přímotopy a na Štědrý den ráno se teplota vyšplhala na závratných 15°C!

Zajeli jsme si teda koupit vánoční stromík. No teda chtěli jsme. Ovšem koupit na horách strom, když ho všichni chodí krást do lesa, je přímo detektivní umění. Ti, kdo přijeli na Silvestra mohou potvrdit, že se nám nakonec podařilo sehnat pěkný kousek – skoro třímetrový.

Ohledně stromku je třeba dodat (možná uvidíte časem na foto), že byl kromě jiného ozdoben slámovými ozdobami a sušenýma jabkama. No a Kájin (děsně roztomilej bílej králíček, ouplně nevinnej) nám ze spodních větví okousal, co se dalo. Když  mu ozdoby došly, hupsnul na gauč a stahoval si, prevít jeden, ozdoby i z vyšších pater. Asi tam bude příští rok viset za uši sám. J)

Štědrý den jsme jinak prožili v pohodě a na Boží hod už byl povinný nástup na prkna. Leč na Štěpána se Medvědovi neudělalo dobře (koneckonců, nakonec se ukázalo, že v tom nebyl sám). Jo, těšil se, jak si zaskáče s velkým a malým Béďou a místo toho skončil na pohotovosti v Brodě. Dostal dvě pigára, do každé půlky jednu, dvoje prášky a jedny kapky. Pan doktor konstatoval, že je značně vyhublý a jelikož já byla oblečená jako eskymák do snouborďácké výbavy (a tudíž jsem vypadala jako kulička), byla jsem v podezření, že snad Medvěda nekrmím J. No ale měl s sebou půlku krůty, fakt!

Ve zkratce:

Ne 29.12. malej a velkej Béďa, Zásada; večer se ještě na základně snažili ulovit Karla, který se z toho celou noc vzpamatovával. Ještě, že jsme s nim nemuseli na pohotovost kvůli infarktu.
Po 30.12. postupně dorazili Koksík se Šinfíkem a jeho doprovodem Ondrou a Věrčou, Čenduovi a Olínci a večer Stoupíci s Petrou. Takže jsme si v plné sestavě udělali „Předsilvestr“. Jelikož dorazil i táta instruktor s rodinou, neušli jsme možnost zúčastnit se hudební produkce na klávesy. Následky si všichni nesli ještě několik dní. No v sestavě klávesy, kytara, mikrofon + táta, prezident, Šinfi a Koks se není co divit.
Út 31.12. Silvestr (už bez Čenduů)  Za zmínku stojí především dělostřelecké cvičení v odpalování půlnočního ohňostroje Exceloval Táta instrutor se svou výbavou, kterou se snažil odpalovat do země, potom jeho střely útočily na všechny kolem a nakonec jeho produkce sledovali všichni v krytu s vystrašeným pohledem, zda podpálí nás, auta nebo chalupu. Všichni nakonec přežili bez újmy, aspoň to tak vypadalo.
St 1.1. konečně jezdil Držkov, ale neměli párky ani pivo na který se chlapci tak těšili. Dopoledne odjeli Stoupíci za potomkem, večer musel odjet do práce Medvěd a vzal s sebou Šinfíka a jeho doprovod a já s Oldovejma a Koksíkama jsme si udělali ještě jeden novoroční Silvestr
Čt 2.1. odjeli Koksíci a mě zhnisal krk, ačkoliv jsem ho večer předtím vypalovala slivovicí jak to jen šlo (Slivku dovezl Olda od zákazníka – asi mu opravil lednici dobře, páč i po vydatné konzumaci všichni vidíme J)
Pá 3.1. mě Olda odvezl na polikliniku do Brodu. Dostala jsem Penicilin po  6 hodinách a cucavý tabletky po čtyřech; jojo eště že tam ta poliklinika stojí večer se vrátil Medvěd a hnedle s Volínkem vyrazili na noční a potom rovnou k Američanovi, tak jsme je s Haníkem viděly až ráno
So 4.1. v sobotu jsme všichni večer odjeli a neděli jsme už trávili v Praze a jinak se nic zvláštního nestalo J) 

Jak to že nestalo!!! Hodinu před silvestrovskou půlnocí mě srazili k zemi moje vlastní futra. Pěkně se mi zozsvítilo a od tý doby si pamatuju, že se mezi futrama nevyskakuje radostí. Lepší je nevyskakovat vůbec. Byl jsem pochopitelně poškozen, strup z plešky mi slezl přesně za tejnden. Medvěd

Pokud někomu něco chybí a myslí si, že to zapomněl ve Bzí, tak je zde podrobná soupiska pozůstalých věcí (tentokrát velmi krátká):
1x černé ponožky, pravděpodobně pánské
vypadají čistě, takže je tam asi necháme chvíli uležet, jestli se někdo nepřihlásí

a to je vše přátelé


PŘÍPRAVA NA SEZONU 2002/2003

Ačkoliv zatím nepadá sníh (ten poprašek na vrcholcích  hor je zatím jenom pro potěchu oka) je právě říjen nejlepším měsícem na zimní přípravu. Přes září jsme se aklimatizovali z horka do zimy a v listopadu (jak doufáme) začne sněžit.

Připravte si všickni svoje prkýnka k návštěvě servisu : zbrousit hrany a napustit skluznici - ať to sviští jak se patří ! Kdo prkno nemá (zničil ho např. při odvážných, až kaskadérských kouscích) - viď Oldová :) má nejvyšší čas k nákupu. Vyzkoušejte si botky, zda vám nevyrostla noha (kdo je ještě ve vývinu) a doporučuju zkontrolovat tkaničky (hlavně ti, kdo doma chovají zviřátka s velkými zoubky a plastikovým žaludkem) - viď Medvěde :)) . Dále je třeba provést pravidelnou údržbu oděvů a nastříkat sprejem, co odpuzuje vodu a lyžaře. Jak říká Prezident "naimpregnovat si prdel". Jo a kdo má Burtony jako já, tak nemusí. Starej taťka Burton holt věděl jak na to :))

A KDYŽ SI NESEŽENETE TY KAMNA, co nyní intezivně shání pan Prezident, TAK SE BUDETE MUSET PŘI SPANÍ ZAHŘÍVAT NAVZÁJEM !!!

BUDE SE TOTIŽ PRAVDĚPODOBNĚ OD TÉTO ZIMY BIVAKOVAT V NOVÉM APARTMÁ V 1.PATŘE ZÁKLADNY VE BZÍ            1. KATEGORIE S BALGÓNEM S VÝHLEDE NA BŘEČŤAN.

JOJO, POŘÁD SE NĚCO DĚJE.

..... a vo tom to je :))

ALA 02.10.2002


VÍKENDOVÝ VÝLET ZA SLÁVOU 

Tento víkend se chystá prezidentský pár navštívit Slávka. Sláva je (h)roch z Pražské ZOO. O povodních mu to zatopilo bejvák a voda ho odnesla o pár kotců dál. Celá ZOO si myslela, že uplaval jako Gaston nebo Jůlinka a tak byli smutný. Jenže když po třech dnech opadla voda, tak Slávu našli vyhladovělýho kousek vedle. No a ten byl nakrklej !!! Je zvyklej na pravidelnou stravu a teď měl ouplně prázdný bříško! No a my dem právě zkontrolovat, jeslipa už je pěkně zkrmenej a spokojenej. Takže kdo chce jít s náma, tak dejte vědět mně a nebo Medvědovi (ten když neni zkrmenej, tak je taky pěkně nakrklej; no asi mu budu muset vzít s sebou sváču :))).

ALA 01.10.2002


ANO, I MY UŽ MÁME SVÉHO MÍSTNÍHO INVESTIGATIVNÍHO ZPRAVODAJE

Jeden z našich řádných členů, a řekněme rovnou jeden z nejlepších, se stal díky snowboardu horalem. Už je to tak. Henky se definitivně odstěhoval za sněhem (a Henkyovou ?) na hory. Slíbil, že bude podávat pravidelně zprávy. Myslím, že stačí týdně, vždy ve čtvrtek, ať jsme potom natěšený na svah i my, pracující z velkoměst. Nebude nás jistě nudit stále se opakující zpráva, pokud v ní budou obsažena slova jako: SNÍH, PADÁ, SLUNÍČKO, PRAŠAN, SNĚŽÍ, SKOKÁNEK A PRKNO.

Naopak na slova "DÉŠŤ, OBLEVA, LYŽE, PRŠÍ, TRÁVA, FRONTY A BAHNO" je vyhlášené od listopadu přísné embargo !

ALA 19.09.2002


CO NOVÉHO V UBYTOVNĚ U BOUDŮ

Každá správná bouda má svého psa. Ten Boudovic je ještě v záruce, neb je starý pouhých několik týdnů (táhne mu asi na tři měsíce). Je sice velmi malý, takže se ho asi žádný záškodník bát nebude, ale POZOR! Je to zvíře z vyšších kruhů - evidentně podle jména. Jmenuje se totiž BEN. Podobnost s naším prezidentem je ale čistě náhodná, neboť do Medvěda má svou velikostí sakra daleko :)).

Takže budoucí hoteloví hosté Boudovic Boudy - dávejte pozor, kam šlapete!!!

ALA 18.09.2002


TAK NÁM VE BZÍ KONEČNĚ OTEVŘELI HOPSODU, PÁNOVÉ 

Začátkem září konečně nám, občasným uživatelům SNB základny ve Bzí, otevřeli občerstvovací záchrannou stanici. Zatím se to má asi takto: Je zprovozněná pípa a posezení venku. Uvnitř se připravují dvě místnosti na zimu, a dle mého odborného znaleckého odhadu by to mohli do prvního sněhu stihnout zprovoznit. Základní proviant jsme již ochutnali - na nabídkovém listu (a posléze před sebou) máte šanci najít v podstatě zatím toto:

            pivo jako křen - desítku za desítku (tuším Konrád, ale bez záruky) 

  pikantóózní gulášek s čerstvým chlebem - bratru za 35,-

 K inventáři pohostinství u Američana patří i Maxipes Fík  (POZOR! není součástí jídelního lístku!!)

V současné době je to tedy zatím spíš minipes, neb je mu pouhý půlrok. Je neobyčejně přítulný a mazlivý a každého hosta srdečně vítá. No počítám, jestli nám přes zimu povyroste, na jaře i statného chasníka povalí na zem.

 PS: pro toho kdo neví, kde se tato nejdůležitější budova v obci nachází - tak je to přímo přes silnici, dá se dojít v bačkorách (v zimě teda ne)

ALA 10.09.2002

[ k Ále ]  [ 2004 ]