[Úvod]          [Fotky]          [Video]          [Archiv]           [S.c.Bzí]            [vzkazy]                                       poslední aktualizace neděle, 12. 04. 2015

Silvestr 2002/03

Držkov je Držkov. Že je to tak jsme se přesvědčili až ke konci naší silvestrovské akce tj. 1.1.2003 kdy bylo poprvé otevřeno. Do tý doby jsme jezdili v Alšovicích nebo na Zásadě. Alšovice mají ale stěží sto metrů se sklonem sotva pozorovatelným a není si kde sednout na pívo. Vhodný pro začátečníky a zoufalce. Na Zásadě je zase permanentní fronta, která se hejbe jen ztuha a k tomu se neustále předbíhá. Kopec je více méně sterilní bez jediný nerovnosti.  Poslední dobou se ale snažej a když to jde, tak nafoukaj dělem i nějakou to hromadu sněhu na který se dá udělat skok. S bufetem jsou ovšem na úrovni. Vhodný pro zoufalce. Držkov oproti tomu  bez front, se super terénem se spoustou přírodních nerovností, boulí a skoků s přijatelnými cenami permanentek, párků i pívem v útulné boudě.K úplný spokojenosti už chybí jen dělo.

Kdo se nakonec silvestra zůčastnil. První přijeli ráno 30.12. Ml. Stoupík "Koks" s Petrou, Šinfim, Ondrou Marešem a jeho polovinou. Za půl hoďky už zvonili Čenda se ženou a kolem desátý i Olda s Oldovkou. Nechyběl pochopitelně ani bratr s rodinou. .Ten přijel už o den dřív. Na 31.12. ráno byl ohlášenej Stoupa se ženou. Jen co si všichni vybalili dali jsme si každej jedno PLZEŇský na uvítanou a hurá na kopec. Jinde v okolí se nejezdilo a tak jsme vyrazili na Zásadu. Někdo si i koupil permici,(plaňkaři Čendovic, který neodradila ani skorem půlhodinová fronta) ale většina si kopec vyšlápla do půlky ke skokánku a začala přehlídka "hozenejch držek" . Všichni jsme přežili. Né ve zdraví. Ale tak to vlastně chodí vždycky a až v práci se všichni dáváme dohromady. Zpátky na chalupu jsme se všichni těšili, páč na nás čekala luxusně vychlazená PLZEŇ a nám se všem už prášilo z dásní :) a taky proto jsme se sudem zamávali a vyžunkli ho mírně přes polovinu, to už ale při mariáši a sedmě. Když se Stoupič při kontrolním telefonu dozvěděl , jak že si to na chalupě lebedíme, nevydržel to, sbalil sebe, ženu a za hodinu a půl  už s námi mazal karty. Od Stoupy skutečně obdivuhodnej výkon.

....uf...to jsem se rozkecal. Nechám něco taky na ostatní. Už proto, že si ze silvestra nepamatuji mnoho, že. Né snad proto, že bych se vožral. To né,  byl jsem totiž na silvestra praštěnej.

Čus Bambus Medvěd

Fotky jsou z Držkova 1.1.2003
První je spodní stanice s bufetem dohromady.
Na druhý je vidět vnitřek boudy, Oldovku, Oldu a Šinfiho
Třetí fotka je focená z konečný
Na čtvrtý fotce je vidět jak konečná tak i ležící Šinfi, sedící Koksík a Petra "Koksíková"
No a na poslední je Olínek. Sluší mu to :)

 

 

 

         


 2002/03   A tady je můj příspěvek z mého úhlu pohledu: 
Jak už oslava Silvestra, tak i celý pobyt ve Bzí se opět vydařil. Kdo přijel: samozřejmě prezident s Álou, kteří již pilně s předstihem vytápěli obytné místnosti a chladili Plzeň pro nedočkavce, taťka instruktor s celou rodinkou tj. celkem 4, Péťa Šinfeldů přivezl Ondru a Veroniku, již v předvečer Silvestra přijel Stoupík s Lenkou (ale bez malé Veroniky) a potom tam byl Olin a já - to máme úhrnem 13 lidiček. Pozor málem bych zapoměla na Čenduu se ženou, kteří se zdrželi pouze jeden den a to 30. prosince. Čendua měl narozeniny a tak se pití Plzně a hraní karet pěkně rozjelo. Ostatně myslím, že fšichni byli překvapeni, že 50 l soudek nevydržel do silvestrovské půlnoci. Pozn.: Informace pro ty, kteří se dohadovali, zda se vyrábí 100 l sudy - NEVYRÁBÍ,  už ne. To bylo hodně dávno a byly hliníkové, nyní se vyrábí tzv. KEG sudy v max. objemu 50 l. Vrátím se ještě k brzkému ránu na Silvestra, kdy nám táta instruktor předvedl hru na klávesy s velkým přispěním pomoci Šinfiho, ve kterém se probudily nevídané hudební vlohy a snažil se vytvořit nějaký nový hit. Jak jsme všichni slyšeli, začátky jsou vždycky těžké ..... :) Do hudební tvořivosti se také zapojil sám velký prezident. To už ale mnozí z nás utíkali před strašlivými zvuky, které do hudby měli opravdu daleko. Mnozí si už pamatují pouze krátké útržky jako : come on (kammóóón)  apod. Tato zábava přetrvala až do poledních hodin, kdy byl již čas odjet na sjezdovku. Jízdu všichni přežili ve zdraví. Večer se od nás žen naprosto separovali všichni chlapi a utvořili si karetní kroužek, kdyby si ještě občas nemuseli na balkon načepovat pivo, tak jsme je ani neviděli. Během večera ale i to pivo došlo a to najednou přišli všichni. Okamžitě se vyklidilo místo  na taneční parket, Šinfi se ujal role DJ a zběsile hledal vhodné radiové produkce pro taneční um. Úderem půlnoci jsme se přesunuli před barák, kde proběhl místní ohňostroj. největším pyromanem se stal táta instruktor, který se řídil návodem k odpalování raket a ne vždy to bylo to nejlepší. Nikomu se ale nic nestalo a tak mohl nový rok začít bez ztráty kytičky. Silní jedinci se přesunuli do hospody U Američana, jako by toho neměli dost... :-) Ráno bylo jako každé jiné ráno po probdělé noci.

                   Hanka